Zpět na přehled textíků
Uga čaga, uga čaga... (Tancující mimčo)

Textíky - DOPISY


Dopis manželovi

Můj drahý manželi,

Ukládám Ti tento dopis na www, protože tam si jej určitě přečteš. Promiň mi tento podvůdek, ale myslím si, že bys mohl vědět, co nového se stalo u nás doma od doby, kdy do našeho života před dvěma roky vstoupil počítač.

Děti si vedou dobře; Tomáš má už sedm roků, je bystrý pěkný klučina. Pomalu se u něj rozvíjí zájem o umění - nedávno kreslil rodinný portrét do školy a řeknu Ti, všechny postavy byly nádherné a i temeno Tvé hlavy bylo velmi realistické. Mohl bys být na něj hrdý. Malá Janička oslavila tři roky v září. Vypadá tak trochu jako Ty v tomto věku; je velice pěkné dítě a taky je docela chytrá. Stále vzpomíná na oslavu narozenin, zvláště na to, jak jsi s ní a s námi strávil celé odpoledne. Byl to pro ni velký den, přestože byla bouřka a vypadla elektřina.

Ani já si nevedu špatně - už asi rok jsem na blond. Zjistila jsem, že si takto užiji více srandy. Jiří, tedy pan Němejc, šéf oddělení má zájem, tedy stará se o mojí kariéru a stal se dobrým přítelem celé rodiny.

Uklizení domu je mnohem snazší od té doby, co jsem zjistila, že Ti nevadí hluk při luxování, snad jen z poletujícího prachu jsi kašlal. Dům je tedy v pořádku. Mimochodem, na jaře jsem nechala vymalovat obývák, ale to jsi myslím zaznamenal. Malíři byli hodní, že vystříhali v igelitu díru, takže jsi nebyl rušen.

Můj drahý, musím už jít. Strýček Jirka, tedy pan Němejc, nás bere na výlet do hor za lyžováním a já musím jít balit. Objednala jsem hospodyni na úklid, aby se starala o věci, když my tu nebudeme. Ví, jak důležité je, aby byl naplněn Tvůj hrnek kávy. Jídlo Ti bude nosit tak jako já na Tvůj stůl, přesně jak to máš rád.

Doufám, že Ty a počítač se budete mít krásně během té doby, kdy tu nebudeme. Tomáš, Janička a samozřejmě i já na Tebe často myslíme. Zkus si na nás vzpomenou někdy při bootování.

S láskou,

Tvá žena.


Začátek stránky

Dopis přítelkyni

Mé drahé přítelkyni:

Během minulého roku jsem se snažil se s tebou milovat 365x. Uspěl jsem 36x, což je průměrně jednou za 10 dní. Toto je seznam důvodů, kvůli nimž jsem neuspěl častěji:

54x bylo čisté povlečení
17x bylo moc pozdě
49x jsi byla moc unavená
20x bylo příliš horko
15x jsi předstírala, že spíš
22x tě bolela hlava
17x jsi se bála, že by se mohlo vzbudit dítě
16x tě všechno bolelo
12x to nebyla vhodná doba v měsíci
19x jsi musela brzo vstávat
9x jsi na to neměla náladu
7x jsi byla spálená ze sluníčka
6x jsi se dívala dlouho na televizi
5x sis nechtěla rozcuchat svůj nový účes
3x jsi říkala, že by nás slyšeli sousedi
9x jsi říkala, že by nás slyšela Tvoje matka

Z těch 36 úspěšných pokusů nebyla tato činnost uspokojivá ve 26 případech, protože:

6x jsi tam jen tak ležela
8x jsi mi připomněla, že na stropě je prasklina
4x jsi mi řekla, ať si pospíším a skončím to
7x jsem tě musel vzbudit, abych Ti řekl, že jsem skončil
1x jsem se lekl, že jsem Ti ublížil, protože jsem ucítil, jak jsi se pohnula


Začátek stránky

Odpověď od přítelkyně

Mému drahému příteli

Obávám se, že jsi to trochu popletl. Toto jsou důvody, proč jsi nedostal více:

5x jsi přišel domů opilý a snažil ses ojet kočku
36x jsi nepřišel domů vůbec
21x ses neudělal
33x ses udělal příliš brzy
19x jsi změknul dřív, než ses dostal dovnitř
38x jsi dlouho pracoval
10x jsi dostal křeč do palce u nohy
29x jsi musel brzo vstávat, protože jsi šel hrát golf
2x ses popral a někdo Ti nakopl koule
4x sis ho přiskřípl do zipu
3x jsi byl nachlazený a teklo Ti z nosu
2x jsi měl třísku v prstu
20x jsi ztratil chuť potom, cos na to celý den myslel
6x ses udělal v pyžamu, zatímco jsi četl porno knížku
98x jsi neměl čas, protože jsi sledoval v televizi fotbal, hokej atd.

V těch případech, kdy jsme to dali dohromady, jsem nehybně ležela, protože ses netrefil a dělal jsi to do prostěradla.

Nemluvila jsem o prasklině ve stropě, co jsem říkala, bylo: "Chtěl bys mě raději na zádech nebo vkleče?"

Když jsi mě cítil se pohnout, bylo to proto, že sis uprdnul a já jsem se snažila dýchat.


Začátek stránky

Můj životopis

Když jsem se narodil, nikdo nebyl doma. Táta byl na flámu a máma drhla schody. Nás bylo jedenáct. Všichni jsme se jmenovali Josef, akorát poslední Josef se jmenoval Karel.

Měli jsme velkou bídu, a proto jsme všichni spali pod jednou peřinou. Když se chtěl jeden otočit, museli všichni ostatní na dvůr. Ve škole se mi tak líbilo, že jsem do každé třídy chodil dvakrát. Nejlépe ze všeho mi šel zpěv.

Jednou mi dal pan učitel korunu, abych přestal zpívat. Přesto jsem šel k divadlu. Přede mnou plný sál, po mně prázdno. Zpíval jsem tak sladce, že lidi dostávali cukrovku.

Svou první lásku jsem poznal v hospodě. Já pil pivo a ona jedla držťkovou polívku. Řekl jsem jí: "Slečno, visí vám držka", a tak jsme se seznámili. Při první schůzce jsme šli do přírody. Byli jsme jako kamna. Ona žhavá a já trouba. Zeptala se: "Cítíte tu vůni?" A já odpověděl: "Kdyby jste to řekla dřív, nemuseli jsme si do toho sednout."

Než jsem šel na vojnu, musel jsem jít k lékaři. Když mě prohlédl, řekl: "Chlapče, vy jste jako řípa. Ne tak zdravej, jako špinavej." A tak jsem narukoval. Na vojně se mě ptali kde je sever. Řekl jsem: "Já nevím, jsem tu teprve týden." Potom se mě ptali z kolika dílů se skládá puška. Moje odpověď zněla: "To záleží na tom, jak se s ní praští." Na vánoce všichni dostali balíčky, jenom já ne. Vzal jsem papír. tužku a píšu: "Milá máti! Píšu ti pomalu, protože vím, že rychle číst neumíš. Upeč mi buchty. Tvůj syn." Za týden přišla odpověď: "Milý synu! Buchty upéct nemohu, protože troubu mám na vojně. Tvá máti."

Začátek stránky

Valid HTML 4.0!